| Mustache a întrebat:

Salut.Am o mare problema.Fratele meu a incercat sa formateze calculatorul, dar nu a sters sistemul.
Acum cand am incercat sa instalez windosul imi zice ca partitia c este avariata( partitia c ).Pot face ceva in acest sens... sau daca instalez windosul pe alta partitie va merge
Urgent funda +vot

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Se poate dar vei pierde ceva date.Folosesti un CD cu Windows bootabil(presupun ca stii ce inseamna). Incepi instalarea si cand iti cere pe ce partitie sa instalezi alegi D sau E sau una din cate ai tu.De partitia C nu mai ai treaba.Formatezi una din cele doua(D sau E) si continui instalarea.Nu o sa mai ai problemehappyO zi buna

1 răspuns:
| MembruTpu_6868 a răspuns:

Cand instalezi windowsul inainte sa formatezi partitia C.