| maduts a întrebat:

Calculatorul meu nu mai reda niciun sunet. aseara era ok insa astazi cand l-am deschis nu se mai aude niciun sunet. mentionez ca ieri am folosit un stick virusat. ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| xBro a răspuns:

Deci sa inteleg ca nu se mai aude sunetul la pc-ul tau, nu? urmatoarele cauza pot fii :
1. poate ti-ai rupt firul care face conexiunea audio intre pc si subwoofer
2. poate ai sters din greseala driverului placii video
3. ti s-a ars placa de sunet poate...

Urmatoarele solutii pot fii :
1. reinstaleaza windows-ul
2. reinstaleaza driverele de pe placa de baza
3. daca ai firul acela rupt cumpara altul
[ costa in jur de 20-30 lei ]

In rest toate cele bune! BAFTA!

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Reinstaleaza driver-ul de sunet, daca tot nu merge reinstaleaza windows-ul si nu mai baga stick-uri virusate happy

| NeaPopa a răspuns:

Placa de sunet e instalata acum?

| sakki a răspuns:

Nu te lua dupa ei ca is paraleli total, Mai intai ia-ti un antivirus scanezi si devirusezi tot calculatorul apoi reinstalezi driverul daca asa nu merge formatezi calculatorul ca daca doar il reinstalezi inca o sa mai ai virusul! nu te mai lua dupa toti prostii care au pc de ieri!