| MistikkGirl a întrebat:

Salut am nevoie de ajutor, cum sa scap de virusi dintr-un aparat foto, am fost la o fata si i-am pus de pe stick niste poze in calculator, si mi-a virusat stick-ul dar eu nu stiam, si la'm introdus in aparat si acum cind la'm pus in calculatorul meu, antivirusul avira imi gaseste virusi, dar stickul era nou prima data l'am folosit, ca si aparatul. Ce sa facc? pleasee sad sad si am facut poze si cu alt stick poate ala era virusat si tot aceeasi problema era...

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Dai o scanare la stick. Aparatul foto n-are cum sa se viruseze ca virusii afecteaza doar windowsul. Scanaeaza toate stickurile care crezi ca au virusi si PC, nu prea sunt sanse sa mai recuperezi fisierele virusate.