| HeiSweetie a întrebat:

Calculatorul meu e virusat si am un stick nou nout, pe care trebuie sa il folosesc. Pot face cumva ca sa nu-l virusez? Daca nu se poate, spuneti-mi o metoda prin care pot sa-l devirusez cand il voi refolosii. O metoda pe care ati mai folosit-o si care functioneaza. Multumesc anticipat! happy

2 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Scaneaza si sterge toti virusii din sistem cu Avast Free Anti-Virus. Apoi poti sa folosesti stick-ul linstita.

Bft wave

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Pai in primul rand ai nevoie de un antivirus pe PC apoi sa-ti scanezi tot PC-ul si numai, dar numai dupa ce l-ai curatat il poti folosi. Chiar si stik-ul poti sa-l scanezi, nu se stie niciodata!