| Anonimul151 a întrebat:

Cam cât ar costa dezvoltarea, crearea unei aplicații de ridesharing? ( ca Bolt și uber ), dar mai simplă - pentru început. Iar pe parcurs să se poată actualiza astfel încât să devină din ce în ce mai bună ca aplicațiile Bolt și Uber. Sau chiar peste.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aplicația de bază as zice eu vreo 20.000 euro. Da pe urmă constant sa bagi bani in promovare, întreținere zi dezvoltare și să duci peste Bolt și Uber te trece lejer de 100.000

| Frank51 a răspuns:

Nu prea poți face o aplicație de ridesharing simplă la început, că oricum are funcționalități specifice. Dacă găsești un băiat pasionat ți-o face pe bani puțini dar vei aștepta mult, foarte mult.

| khaderul a răspuns:

Pai ca sa faci o aplicație ca asta, ori trebuie sa fii programator, ori sa angajezi un programator sau mai mulți, deoarece la aplicație trebuie sa se lucreze constant. Cred ca ar fi estimativ peste 80.000€.

| Anonimul151 explică (pentru khaderul):

Pai normal... Știu asta. În caz ca o voi face voi apela la o firma specializata.