| EditionSex a întrebat:

Miam blocat cartela si nu stiu cum sa aflu codul PUK.Mentionez ca numi stiu numarul de telefon si nu am de unde sa-l iau pentru ca era nou numarul.Cine poate sa ma ajute urgent.

4 răspunsuri:
| StefaniaM a răspuns:

Îl găsești pe ambalajul cartelelei.Numai dacă nu l-ai aruncat…

| Azurry a răspuns:

Atunci cand ai primit telefonul, sigur ai primit si un ambalaj pe care era cartela. Acolo era codul PUK si alte coduri care te ajutau, plus numarul de telefon. Daca nu, du-te la sediu (de unde l-ai luat), daca mai e in garantie. Baftaa; 3

| andru1 a răspuns:

Pai dupa parerea mea cel mai bine ar fi sa te duci la Orange Vodafone depinde de reteaua pe care esti spune-le problema si ei poate te vor ajuta ori iti vor spune sa schimbi cartela ori poate ti-l vor deblocaa. Sper ca te-am ajutata. Funda?

| birbiro a răspuns:

Nu ai cum... daca aveai nr... sunai la Vodafone sau la cine esti tu si iti debloca cartela