| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat cantareste un DSLR?

7 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

Depinde de marca si model. De la cateva sute de grame pana la aproximativ 1kg, doar corpul fara obiective.

| adi_7507 a răspuns:

In jur de 700gr dar depinde de model.

| adi_7507 a răspuns:

@leonardk: Nikon-ul ala de 240gr nu e DSLR.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Depinde de marca si tip
un Sony - 580 grame
un Nikon - 240 grame
un Canon - 510 grame...

| baba a răspuns:

Depinde de ce obiectiv pui pe el! Un Canon 350d cu un obiectiv de 18-55 face cam 500 de grame. Vreme ce un obiectiv L IS 70-200 cântăreşte singur 800 de grame. Dacă mai conectezi şi un grip la cameră, eventual şi un blitz... ajungi lejer la 2-3 kg.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ leonardk: de cand cantareste un canon dublu decat un nikon?

vezi dpreview.com, detalii pentru orice model... si mai dati cautare pe google, oameni buni, nu asteptati sa va pice tot in gura aici...