| CristianoRonaldo10 a întrebat:

Cam cat de bun e laptop-ul asta:? Asus X55U-SX015D cu procesor AMD C60 1.3GHz, 2GB, 320 GB, AMD Radeon HD 6290, Free DOS.Cam ce jocuri merg?

7 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Ala nu e laptop pentru jocuri, dar cu siguranta o sa iti mearga gta vice city sau un Need for speed world, dar nu la rezolutie maxima.

| laptopnews a răspuns:

Are procesor de netbook, deci nu e tocmai un laptop de jocuri. Ai un buget maxim in care vrei sa te incadrezi pentru un laptop?

| Me2 a răspuns:

Cam nici un joc, placa video e slaba si cpu la fel, ia-ti un desktop

| iulyan_9096 a răspuns:

Nu este un laptop pentru jocuri, spune-mi cat costa ca sa iti arat eu un laptop de jocuri la acel pret.

| Eigei a răspuns:

Are procesor slab, Ram-ul de 2 GB si asta e mic... deci nu o sa poti sa iti pui prea multe jocuri pe notebook-ul asta.

| servicelaptopuristorepc a răspuns:

Din punct de vedere hardware Asus este praf la laptopuri, orice tehnician hardware le uraste nu ca ar fi greu de depanat dar pentru simplu motiv ca componentele interne sunt asa de low buget si slabe calitativ ca trebuie sa verifici de 10x o placa dupa ce ai reparato sa fii sigur ca nu se mai intoarce in service, noi ce de la storepc.ro cand vine un Asus de asta in afara de reparatia propriu schimbam si piesele de rahat si punem piese bune sa fim siguri ca nu se mai intoarce laptopul in service, foarte proaste laptopurile Asus sau packard bell care folosesc tot placi Asus, cu placa aia video poti juca orice joc dar sa nu te astepti la marea si sarea este o placa video low end si te poti juca jocuri decent.

| DarkWolfPack a răspuns:

Ăla nu e laptop pentru gaming, e mai mult pentru multi-media. Cel mai bine îți iei un computer normal (tower) diferența e enorma, si prețul aproape la fel http://bit.ly/102YFu2 este 1450 lei si cu transportul și montajul duce cam la 1500-1550 lei. Succes și sper că te-am ajutat!