| anonim_4396 a întrebat:

Cam câte poze încap pe un card de memorie de 2GB?

Răspuns Câştigător
| BestGirl_2450 a răspuns:

Salut Bianca!

Pe un card de memorie de cam 2 GB iti incam cam peste 600 de poze, 600 de melodii, 600 de videoclipuri etc.Credema am avut si eu si asa era. Funda te rog muzlt caci am nevoiepuppy dog eyespuppy dog eyes

O zi excelenta!:*

15 răspunsuri:
| hatze a răspuns:

Cateva mii sau sute de mii! ast funda

| lucian a răspuns:

2000-3000 depinde de marime

| missbee a răspuns:

Destule... depinde și de formatul și calitatea fotografiilor. Dacă vorbim de.jpg-uri de 2 mega - aproximativ, îți încap în jur de 1000 de fotografii. Dacă sunt și mai mici, încap și mai multe. Dar 1000 cel puțin. ^^

| N3X7 a răspuns:

Destule...peste 2000(cred)

| sixtythree a răspuns:

Depinde de marimea pozelor. De ex. daca's de 2mb, iti incap cu nemiluitatongue Dar cu cat sunt mai mari cu atat incap mai putine. Depinde si cu ce aparat faci si rezolutia acestuia. Daca ai un aparat cu rezolute mare, normal ca si pozele iti ocupa mai mult. Da daca ai unu' cu 2MP iti incap pana te saturi.

| simplu_2372 a răspuns:

Pai o poza are aprozimativ 1/2 MB, iar un giga are 1024 MB. Deci aproximativ in 1024MB intra 2000 de poze, iar in 2 GB o sa intre cam 4000 de poze!

http://www.soft-download2011.com/cd-key/

| karlikuicsddd a răspuns:

Vreo 800, dar depinde de rezolutie si dimensiunea acestora happy

| CosminIonut27 a răspuns:

Iti incap peste 2500 de pozewinking Dar acum depinde si ce format de poza.
-Fundita?big grin

| Shcokymzq a răspuns:

Sa zicem ca o poza are 1 mb si 2gb= 2048mb. Cam 2048 de poze. big grin

| BloodElve a răspuns:

Ar putea incapea aprox. 1000 dar asta depinde foarte mult de marimea pozelor si de memorie deoarece memoria nu are fix 2 gb.

| JaguarSType a răspuns:

Eu mi-am luat card de 2 gb de la Orange si mi-am bagat de 1gb numai melodii si am camera de 2mp si zici ca pot sa fac 4500 de poze

| slyde a răspuns:

Vreo 500 in ori ce caz sub 500

| xXJustMeXx a răspuns:

Ar incapea (dupa mine) foarte multe.Peste 2300 (daca vrei numai poze).Si eu am primit unul la fel de curand si mi-a spus tata ca incap o groaza de chestii in el.

| Dannadawnn a răspuns:

Pai depinde de marime.Cred ca vreo 1000/2000

| kosmii a răspuns:

Peste 500.batting eyelashes