| DesertRat95 a întrebat:

Cam ce jocuri as putea juca pe o placa video GeForce GT 630? Vreau sa stiu ce jocuri poate rula placa asta, cat de noi sunt jocurile care se pot juca pe placa asta video?

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Absolut orice joc. Eu am nVidia GeForce GT 630 de 2 GB și nu există joc care să nu meargă cel puțin pe MEDIU.
De exemplu:
-GTA 4 pe High
-NFS Most Wanted 2012 pe Mediu-High
-Battlefield 3 pe Mediu
-GTA 5 și Crysis 3 cred că pe Mediu (încă nu le-am încercat, dar există internet).

Orice joc care se va inventa în următorii 2 ani va merge pe această placă video.

UPDATE: Dacă vrei o placă pe care să meargă orice joc pe maxim îți recomand Radeon HD 7750, de 1 GB DDR5. Diferența de preț e de aproximativ 50 lei.

| DANI_1590 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Cum poti spune ca merge orice joc pe high!
De exemplu eu am un 7870 oc cu 3gb si jocurile merg cam asa:
Gta 4 la maxim +60 fps
Nfs most wanted la mediu ca sa nu am lag
Battlefield pe high +50 fps
Crysis 3 pe high-ultra +25 fps
Cred ca pe gt 630 cam toate o sa mearga pe low-mediu.

| taken a răspuns (pentru SonicAndrei):

''GTA 4 pe High''
Am GTX 660 TI si la medium facea figuri.

| SonicAndrei a răspuns (pentru DANI_1590):

Aproape toate jocurile pe care le-ai zis îți merg pe High sau pe maxim, ce e în neregulă? Eu m-am gândit așa: dacă merge Crysis 3 pe High, și celelalte jocuri ar trebui să meargă tot așa.

Eu am GT 630 și îmi merg toate cel puțin pe Mediu. GTA 4 pe High (ei, nu e compatibil și sacadează puțin pe orice grafică), NFS Most Wanted pe Mediu (puțin spre Low, chiar dacă standard se pune spre High), iar Battlefield 3 pe Mediu.

| SonicAndrei a răspuns (pentru taken):

Așa e, dar aici jocul e de vină nu placa video. Și mie îmi face la fel, chiar dacă automat se pune pe High (sacadează tare), dar îl las pe Mediu și sacadează foarte puțin (pe Mediu sau pe Low merge la fel).

| taken a răspuns (pentru SonicAndrei):

Stiu ca este de la joc.

| DesertRat95 explică (pentru SonicAndrei):

Iti multumesc pentru raspunsuri, au fost de ajutor. P.S Oricum nu ma prea intereseaza GTA 4 big grin

8 răspunsuri:
| Garsonfane1979 a răspuns:

Gta 4 o sa mearga destul de greu dar cu restul jocurilor nu o sa ai prea mari probleme. In general Gta urla dupa placa video cam tare restul jocurilor nu au asa mari pretenti. http://bit.ly/16o1VPP

| DesertRat95 explică (pentru Garsonfane1979):

GarsonFane 1979 eu am gasit placa video dinasta cu 2GB GDDR3 happy