| Queensisjdne a întrebat:

Cand conectez niste casti bluethoot la telefon,microfonul pe care il foloseste este tot acel al telefonului, cum pot sa schimb pe casti?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa folosesti ansamblu telefon-casti compatibil, atat pe linie de casti, cat si de microfon.
De regula, castile recomandate de producatorul telefonului fac fata la aceasta cerinta. Daca nu, aunci trebuie sa folosesti microfonul telefonului sau microfon suplimentar, conectat cu cablu.

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pai dacă telefonul nu recunoaște castile ce vrei.

| JicaContra a răspuns:

Castile trebuie sa aiba microfon...

| Queensisjdne explică (pentru JicaContra):

Daca nu aveau crezi ca mai puneam intrebarea?laughing)

| JicaContra a răspuns (pentru Queensisjdne):

Atunci microfonul functioneaza?

iar raspunsul lui Bula e gresit pana sus de tot, am folosit casti Apple pe telefon Samsung, iar Apple incearca cu tot dinadinsul sa te faca sa cumperi tot Apple

MAI EXACT, nu am auzit NICIODATA de "compatibilitate" casti bluetooth relativ la producator, doar la versiunea de bluetooth

dar, daca ti-a satisfacut intrebarea, cine sunt eu sa contest!