| anonim_4396 a întrebat:

Cand dau click pe un link mi-l deschide cu Internet Explorer. Cum fac sa il deschida cu Mozilla Firefox?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Te duci in Mozilla la:Tools > Options... > Advanced > General > la System Defaults se bifeaza casuta din dreptul "Always check to see if Firefox is the default browser on startup" > OK. Si la urmatoarea pornire te intreaba daca vrei sa setezi FF ca browser implicit. Zici ca da si ai rezolvat.
sau in control panel->add or remove programs in stanga ai un tab Set Program Access and defaults si la custom alegi mozilla
Bafta!

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Trebuie sa setezi Mozilla Firefox ca browser-ul principal.
Succes! Numai bine!

| Cristea a răspuns:

Ar trebui cand intrii in mozilla sa te intrebe"would you like to make mozilla your default browser?" sau ceva de gen. trebuie sa te intrebe daca vrei sa il faci browserul tau principal...

| giugiumanu a răspuns:

Deci...intri in mozila si automat iti apare un fel de eroare care trebuie sa dai yes/no tu dai yes fundabig grin?

| Mihnea2010 a răspuns:

Intri pe mozila te duci la unelte -> optiuni -> dai la avansat -> dai la general si e acolo o casuta pe care scrie "verifica acum" si de acolo dai "da" sau ceva de genul asta si gata!

| eddy_5426 a răspuns:

Ai putea sterge internet explorer si atunci o sa-ti apara la mozila cand intri daca vrei sal fol ca browser principalwinking

| HecTore a răspuns:

Dami id-ul tau de mess ca e un pic mai complicat