| dulcemariafan a întrebat:

Cand deschid pagina de internet nu imi apare google. Cum fac sa imi apara? Daca se poate pas cu pas. Urgent, funda.

4 răspunsuri:
| acvilasurprinzatoare112 a răspuns:

Daca ai google Chrome: sus in dreapta e un ochi si dupa el sunt trei linii. Dai pe ele, apoi la Settings, apoi scrie acolo a doua optiune On start up, dai la Open a specify page si bagi linkul (adica adresa aia de la ochiul ala spre satnga) de la Google. Daca nu mai poti sa faci rost de link-ul Google, cauta in istoric.

| ToffyNR1 a răspuns:

Depinde de browser. De obicei la optiuni modifici sa iti apara google la fiecare intrare pe pagina.La mozilla intri la unelte>optiuni>general acolo prima data scrie pagina de start si scrii http://www.google.ro/

| slyde a răspuns:

Scrii google si cand ai intrat pe google o sa gasesti o casuta mica si dai pe ea si o sa iti apara.

| Zuke a răspuns:

Pentru Mozila Firefox:
Versiunea in Engleza:
Sus, in stanga este un buton Tools.
1.Dai click pe tools.
2.Click pe Options si o sa iti apara o fereastra.
3.La tab-ul "General"scrii la Home Page:www.google.ro

Versiunea in Romana:
Sus in stanga este un buton Unelte.
1.Click pe Unelte.
2.Click pe Optiuni in meniul deschis.
3.La tab-ul "General" scrii la pagina de start : www.google.ro

Internet Explorer:
Sus in dreapta, este un buton Tools.
1.Click pe Tools.
2.Click pe Internet Options in meniul deschis.
3. La Home Page scrii : www.google.ro

Pentru Google Chrome:

In dreapta, sus, sunt 3 linii.
1. Click pe linii.
2. Click pe Settings in meniul Deschis.
3. La al-2-lea Tab, al-3-lea Meniu:
"Open a specific page or set of pages."
4. Dai click pe Set pages scris cu albastru.
5. La meniul deschis scrii : www.google.ro.

Sper ca te-am ajutat! Succes! Daca ai alt browser, spune-mi.