| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa fac, cand deschid pagina de internet sa imi apara google, nu yahoo? Multumesc. Funda + votwinking.

Răspuns Câştigător
| TяαfιcAnTaDєIυβιЯë a răspuns:

Buna.
Deschizi pagina de net... dai acolo unde scrie tools(asta trebuie sa fie in stanga sus)... apoi dai la internet options[ultima optiune], stergi ce scrie acolo[cel mai probabil o sa scrie www.yahoo.com]si scrii www.google.ro.
si gata, ai rezolvat problema:)
Oferi fundita?

7 răspunsuri:
| Biu a răspuns:

Pai cand deschizi pagina de internet, dai acolo sus la UNELTE si dupa. dai click la ultima OPTIUNI, si apoi dai click la GENERAL, si acolo scrie PAGINA DE START, si tu scrii adresa de la GOOGLE adica : http://www.google.ro/.
Sper sa-ti fie de folos.
:*

| Nebuneală a răspuns:

Heiihappy Intri pe google dupa ce ai intrat sub cautare scrie "Alegeti google ca pagina de pornire " apeci acolo si apoi iti va aparea google nu yahoo
Succes

| mihaela0205 a răspuns:

Ai...Scri sus www.google.ro ...Iti apare pagina si sub " Cautare" ScrieAlegeti Google ca pagina de pornire

| Satisfaction a răspuns:

\

| Satisfaction a răspuns:

Sus iti apare Tools-Options-General-Home page selectezi ce pagina de start vrei

Funda?

| kittycrina a răspuns:

Pai intrii pe google.ro iar apoi o sa fie sub bara de cautare o chestie unde scrie:setare google ca pagina de pornire sau daca ai windows 7, cand intrii pe google este o casuta mai sus de unde scrie mare google si dai setare ca pagina de pornire...astept fundita big grin

| MeZappa a răspuns:

Pai...Scri sus www.google.ro ...Iti apare pagina si sub " Cautare" ScrieAlegeti Google ca pagina de pornire sau ceva de genul;)