| TupacShakur a întrebat:

Cand imi pornesc calculatorul apare imaginea de background dar pentru cateva minute nu apar iconurile si taskbarul?
oare de la ce sa fie?
se poate rezolva?

6 răspunsuri:
| elycrissro a răspuns:

Daca ai XP, incearca sa copi de la cineva fisierul explorer, s-ar putea sa fie "demage" "alterat", il gasesti in C://Windows/explorer.exe.

Daca vrei sa grabesti rularea lui, din Task Manager > New task > scrii explorer si dai Enter. O sa-ti apara imediat iconitele.

www.programepc.com

| adrian_5886 a răspuns:

Ori procesorul tau e prea mic, ori windowsul prea plin(mai sterge din programe, sau reinstaleaza windowsul).

| TupacShakur explică:

Am procesor pentium 4 de 3 ghz
si 1.5 gb de ram si windowsul e aproape gol

| TupacShakur explică:

Si da am xp sp3
am citit pe alte forumuri ca poate fi si de la internet dar nu sunt sigur

| TraSneL a răspuns:

Poate ai rami putini si iti lucreaza greu pc`u sau ar trebui sa schimbi si tu windowsu

| 3nJoyClub a răspuns:

As vrea sa stiu ce fel de windows ai da cred ca e la fel la toate.
Este o problema la deschiderea "explorer" dar nu e nici o problema.
Pentru a o rezolva trebuie reformatat windowsul