| Moraru_Alex_2002 a întrebat:

Cand incerc sa rulez GTA 5 primesc:

Problem signature:
Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: GTA5.exe
Application Version: 1.0.350.1
Application Timestamp: 5540c256
Fault Module Name: nvwgf2umx.dll
Fault Module Version: 10.18.13.5891
Fault Module Timestamp: 563b64b1
Exception Code: c000001d
Exception Offset: 0000000000a7c475
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Locale ID: 1048
Additional Information 1: 1c06
Additional Information 2: 1c06d20fa329cf2f6a5024adf4fca8f4
Additional Information 3: c043
Additional Information 4: c04378008ac35bfc6dd51c9a4fbbe0a4

Din cate am inteles aceasta este o problema de la placile video Nvidia, fisierul nvwgf2umx.dll.L-am sters dar apoi spune ca trebuie sa am Direcx 10/11 ceea ce m-a facut confuz in totalitate.
Fisierul nvwgf2umx.dll este un fisier de la Nvidia.De ce sa zica ca i-mi lipseste DirectX? Apoi am oprit placa video si am rulat GTA 5. Spune ca placa video nu este compatibila cu directX sau nu exista DirectX instalat.
Stie careva cum pot rezolva problema? Am facut scanari pe tot cuprinsul PC-ului.(registre, virusi etc. nimic)

Am un PC cu : procesor AMD A-10 6800B
placa video Nvidia GeForce 750 TI 2 GB edition
8gb de rami
windows 7 ultimate 64bit

Problema asta o intampin si la Watch Dogs dar la CS:GO, Saints Row, etc. nu intampin nimic straight face

Pun aceasta intrebale la tehnologie datorita faptului ca problema nu implica vreun joc anume si caut persoane pasionate si cu cunostinte in sistemul de operare Windows (de parca eu sunt vreun inginer IT...)

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Poate daca nu piratai jocul...

| Moraru_Alex_2002 explică:

Edit : (Fisierul nvwgf2umx.dll este un fisier de la Nvidia.De ce sa zica ca i-mi lipseste DirectX? Apoi am oprit placa video si am rulat GTA 5. Spune ca placa video nu este compatibila cu directX sau nu exista DirectX instalat.)
Eroarea: Placa video nu este compatibila cu DirectX sau DirectX nu este instalat.Deci eu avand placa video oprita era clar ca nu avea cum sa ruleze DirectX-ul...

| Moraru_Alex_2002 explică:

Pai Saints Row arata mai bine ca Watch Dogs.Nici nu ma mir ca nu merge xD

| CPAElites a răspuns (pentru Moraru_Alex_2002):

Descarca fisierul "nvwgf2umx.dll" si il pui in folderul principal al jocului! : http://bit.ly/1RY4XBg

| Moraru_Alex_2002 explică (pentru CPAElites):

Nu m-am gandit la asta rolling on the floor O sa incerc.Acum scriu de pe telefon.Mersi pentru raspuns.Mai astept si alte raspunsuri!

| Moraru_Alex_2002 explică (pentru CPAElites):

Nope, nimic.Alte idei?

| Moraru_Alex_2002 explică:

Dap, singura metoda este fie instalezi un "fixer" care sa-ti "repare" calculatorul.Fie sa-ti reinstalezi windowsul sau, daca ai noroc, sa chemi un specialist sa-ti repare PC-ul.Altceva nu pot spune decat ca este o problema la driverele Nvidia deci "noobii" ca mine care nu stiu sa umble in registre etc. etc., trebuie sa faca una dintre cele mentionate mai inainte.