| Catalion a întrebat:

Cand instalez driverul video ( ati ) si aleg sa-mi instaleze doar componenta display driver nu si catalist control, are ceva? Se intampa sa nu mai mearga jocurle cumva?

2 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Nu are nimic! E ca si cum ai intra la device manager si ai instala driverul de acolo. Se instaleaza doar driverul, Catalist Control este doar un utilitar cu care modifici anumite setari ala placii si alte chestii.

| oz a răspuns:

Nu se intampla nimic, o sa iti instaleze doar driverul.Control center te ajuta sa configurezi placa... ex:anti-analising, 3d graphics...etc.
Dar oricum sunt setate pe default, eu si asa nu umblu la ele.