| alina101 a întrebat:

Cand intru pe youtube imi spune ca trebuie sa instalez Adobe flash plugin si nu stiu ce e si de ce imi apare.Si nu numai cand intru pe youtube dar si cand vreau sa ma joc jocuri, sa ma uit la filme...Ce e Adobe flash plugin? Si daca il instalez iau virusi?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Un "plugin" este un programel care se instaleaza intr-un program mai mare si care ajuta acel program sa execute anumite functii.
Adobe Flash plugin e un programel care se instaleaza in programul pe care-l folosesti tu sa intrii pe net si te ajuta sa vezi filme, clipuri pe youtube, jocuri. Nu are virusi si poti sa-l instalezi cu incredre.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un program care te juta sa rulezi aplicati pe internet. Iinstaleaza-l nu e virus.

| Deny211 a răspuns:

Nu prea am cum sa iti explic...doar instaleaza-l.Nu iti face griji, nu are virusi. Fara Adobe flash plugin nu poti sa te joci, sa vezi filme etc. Sunt mai multe feluri de Adobe.