| iuliaoprea a întrebat:

Cand iti iei un laptop, trebuie sa ii formatezi bateria? Am luat un Asus k50C. Cum ii formatez bateria?

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

Nu trebuie neaparat formatata dar macar o data pe luna ar trebui sa ii faci un ciclu complet de incarcare si descarcare.happy

5 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Nu trebuie.

| andrei90tm a răspuns:

Pai din cate cred trebuie sa il incarci full dupa aceea sa ii consumi bateria pana se descarca de tot ( asculti muzica, te joci jocuri etc. ). trebuie sa procedezi asa de 3 ori la rand ( sa nu incarci la jumate dupa aia sa o descarci si iarasi sa il pui la incarcat ).
numai bine happy

| zxsds a răspuns:

DA, este recomandat!
O ti pana se descarca, dupa aceea o incarci la loc, iar o ti pana se descarca, iar o incarci si gata! Asta e formatarea

| Asphalt.Fucker a răspuns:

Nu trebuie formatata

| iuliaoprea explică:

Multumesc. Stiti cumva, toate laptopurile au WiFi? Cat trebuie sa il las la incarcat dupa ce golesc bateria?