| AlexandarAlx a întrebat:

Salut mami mi-a luat un laptop Acer din Spania, ea o sa vina in Romania peste 1-2 saptamani si trebuie sa ii formatez bateria, sau ce sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Bateriile noi de tip Li-Ion numai au nevoie de formatare. formatarea se face la bateriile vechi de tip Ni-MH.
laptopul fiind nou cumparat nu are rost sa ii instalezi windows xp. windows xp este foarte vechi si nu ar folosi pc-ul la capacitate maxima. nu suporta arhitectura x64 si nu suporta nici mai mult de 3GB de RAM. mai mult ca sigur va veni cu windows 8.1 preinstalat, daca nu-ti place iti recomand windows 7 dar o versiune x64, mai precis Windows 7 Home Premium x64

5 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

Salut. Batrria nu trebuie formatata. Trebuie doar sa ii dai drumul sa vezi daca ai un Windows pe el
Daca nu, atunci trebuie instalat un Win7 sau daca iti permite configuratia, un Win8.

Răspuns utilizator avertizat
| MrAnonym a răspuns:

Il bagi in priza si gata big grin.

| vanessa63425789 a răspuns:

Ca sa il pornesti il bagi doar in prizaa
nu formatezi nimic!

| thewaryor a răspuns:

Nu pur si simplu il bagi in priza