| Mt34 a întrebat:

Când mă joc, pe laptop, se blochează după un anumit timp, și trebuie scoasă bateria și repornit ca să meargă din nou. Știți cumva ce ar putea avea?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil se incalzeste prea tare.
Daca ventilatia e plin de praf sau este obturata, atunci face asemenea "figuri".
Trebuie dus la curatat, iar laptop-ul sa NU-l folosesti pus pe material textil (obtureaza ventilatia)!
Daca e necesar, poti ridica laptop-ul de pe masa cu 2 carti puse sub el, dar sa nu astupe orificiile de aerisire. Astfel se va raci mai bine.

1 răspuns:
| User61 a răspuns:

Schimba bateria si reseteaza windowsul ca sa fii sigur.