| anonim_4396 a întrebat:

Cand pe calculator sunt virusi, e afectat doar sistemul de operare sau si componente PC-ului?

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Un hacker foarte bun poate reusi orice.

| NotNamed a răspuns:

Sistemul de operare. Exista posibilitatea sa iti arda ceva dar e extrem de mic, improbabil. Pentru asta ar trebui sa fie un virus bine facut care sa suprasolicite o componentă pana o face sa se arda, deci e improbabil si nici nu cred ca există cazuri.

| anonim_4396 explică (pentru NotNamed):

Dar daca il reinstalezi, nu mai are niciun virus, nu?

| NotNamed a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu

| anonim_4396 explică (pentru NotNamed):

Ce compente pot sa arda?

| NotNamed a răspuns (pentru anonim_4396):

Habar nu am, ti.am zis... e improbabil daca nu imposibil sa se întâmple asta. Reinstalează windowsul daca zici ca ai viruși si ai scăpat.