| matrix100 a întrebat:

Cum credeti ca este mai ieftin de cumparat un calculator? Tot sistemul sau pe componente?

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Din punctul meu de vedere pe componente e mult mai avantajos.

| horia2012 a răspuns:

Depinde pentru ce il cumperi. Cei care se joaca il vor prefera pe bucati (chiar daca gasesti si sisteme pentru jocuri si diferentele de pret nu sunt asa de mari). Restul, pentru noi "astia de rand" sunt foarte bune sistemele complete. Daca stii ce vrei si alegi cu atentie poti gasi ceva foarte bun la un pret accesibil.

| grab a răspuns:

Pe componente. pentru ca iti alegi tu din toate componentele configuratia optima la nevoile si bugetul care te reprezinta.

| valentin75 a răspuns:

Salut! La componente il poti configura cum doresti, sistemul e gata facut. Avantajos e pe componente.

| edit28 a răspuns:

Orice sistem va fi mai ieftin daca il cumperi pe piese.

| Admunssen a răspuns:

Tot sistemul dintr-un magazin e mai ieftin dar esti conditionat la ceea ce este in el. (Cel mai adesea nu tocmai ce doresti tu). Bucata cu bucata e mai bun. (Aduni in carcasa exact ce tu ai nevoie). big grin

| Gabryel85 a răspuns:

Cred ca daca iti cumperi tot sistemul este mai ieftin. Fara a fi neaparat mai bun, bineinteles. Daca te pricep si stii sa le imbini corect, atunci iti poti face si propriul tau sistem, cu elementele pe care le preferi. Oricum, si sistemele gata asamblate ofera o varietate mare de preturi.

| Gogoasa24 a răspuns:

Tot sistemul ce naiba