| anonim_4396 a întrebat:

Cand placa ta de baza are loc doar pentru un cooler (cel din spatele unitatii ) cum poti face sa cumplezi alte 2 coolere in plus? Ma refer la cele de genul asta

http://www.amazon.it/......ref=sr_1_1 s=pc&ie=UTF8&qid=1441629966&sr=1-1&keywords=ARCTIC+F12+P WM+PST

14 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Adaptoare breh. Molex-to-whatever. Vezi ca nu merge link-ul'...

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Poti sa imi dai o poza de pe google, sunt curios cum arata si cum se numesc de fapt.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Asta era in poza de mai sus

https://www.google.it/......ps?/search

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Jeez, ai si in partea din stinga jos a pozei un adaptor molex. De la sursa alimentezi cu asa ceva. Uite - http://images.ncix.com/forumimages/8825A663-101E-15BD-1B22827C65E9F2AF.jpg

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Ce zici bre, unu de asta ar fi perfect pentru mai multe, nu?
http://s13.postimg.org/dp9ap5y7r/capture_20150907_150251.png

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact. Desigur ca nu o sa ai monitorizare a turatiei/control cum e cu alea de pe pb, ci doar alimentare la turatia/tensiunea nominala si atit.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Si nu este destul asa?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde ce pretentii ai ca silentiozitate/racire. Parerea mea e ca fie iti iei placa de baza de gaming cu nspe alimentari pentru venturi, fie iei o carcasa cu 1-2 pe ea si mai adaugi maxim 1. Multi sint paranoici fara sens la treaba cu racirea...

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Pai amicul asta al meu deja a cumparat placa de baza si a vazut ca are doar un slot pentru racire. si ar vrea sa mai bage macar 2. 1 in fata si unu sus, pentru ca acum are doar unu in spate.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce procesor/placa video are? Carcasa? In principiu NU ARE NEVOIE. Sa ia si sa monteze tot, sa faca un test de forja de 30 de minute, si sa vada unde se stabilizeaza temperaturile. Asa sa pui ventilatoare doar ca sa traga mai mult praf in carcasa... nu, mersi.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

I3 4160 carcasa Thermaltake Middle Tower Commander MS-I
placa video nu are inca, a zis ca isi cumpara luna care vine. vrea sa isi ia un GTX 960

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Si la asa carcasa/procesor el vrea sa faca turbojet? Sa ia linistit bomboane la copchii de banii aia, in puii mei. Placa video sa ia una de-aia care da aerul afara din carcasa si nu tot inauntru si cu asta basta. Ar putea sa adauge maxim un ventilator in fata, ca sa raceasca harduri/SSD-uri ce o baga prin el, atit. i3-ul ala e foarte rece chiar si cu cooleru' stock.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Bine bre, daca zici tu

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios. Nu e musai sa se ia dupa mine, dar sa faca neaparat un test fara venturi in plus dupa ce isi ia si placa video, ca sa vada singurel ce si cum.