| anonim_4396 a întrebat:

Cand poresc pc unitatea functioneaza dar monitorul nu iar cand il scot din priza si-l pornesc iar merge asa face mereu de ceva timp oare de ce?

5 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Poate fi monitorul, placa video sau sursa la calc. Incearca totusi cu o sursa de tensiune de pe la vreun prieten daca monitorul l ai verificat pe alt calc si merge. Sau desfa carcasa si uitate ca placa video sa fie bagata bine in slot daca o ai separata fata de placa de baza.
Pentru tutoriale si intrebari despre calc poti sa tragi un ochi si pe aici http://www.tutorialepc.ro.

| asdD a răspuns:

Pai si eu am pasit asa ceva m 2 optiuni
1-daca nu si s-a mai aprins de cand ai pasit asa ultima data ii windowsu
2-schimba monitorul sau fa ce am facut eu am avuyt unu mai vechi si l-am aluncat la gunoi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Verifica cablul care face legatura intre monitor si unitate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca in curand te va lasa de tot, asa am patit si eu si mi-am luat altul nou, dupa o buna perioada de nervi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti dau eu o explicie depinde acum vezi ca la spate unde bagi monitoru is 2 mufe una ii pentru proiector si una pentru monitor.
Sau scoate si pune la loc unele pise eu asa am facut.
Si incearca sa il aspiri.