| Bojica_Dinamo_Adrian_1994 a întrebat:

Când șterg laptopul ram dungi pe display cum scap de ele?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Folosind o solutie pentru display si o laveta mica speciala de microfibra cum ti s-a spus.
Nu stergi asa cu orice solutie si cu orice carpa.
Solutii de curatare gasesti in comert, cauta prin altex de ex.solutii pentru curatare display laptop.
Eu am luat candva una produsa de Hama foarte buna, a costat 30-40 de lei are si microfibra inclusa si merge sa stergi display de laptop, telefoane etc

| Iote a răspuns:

Solutia de sters ochelari e buna pentru display.
NU servetele umede!

| GPA a răspuns:

Folosind lavetele din microfibră, lavetele de ochelari de exemplu și o soluție, un pulverizator de alcool izopropilic. Astfel, nu rămân pete, urme sau zgârieturi și nu ești nevoit să forțezi suprafața ecranului când îl cureți. După utilizare ideal ar fi să lași 10-15 minute ecranul, pentru a permite soluției să se volatilizeze complet.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Cu apa si servetele

| Simpatic a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

Cum sa stergi display-ul cu apa si servete? mai oameni buni numai faceti recomandari aiurea fara sa le treceti prin filtrul gandirii.

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru Simpatic):

Solutia optima ieftina si eficienta, testata de mine de 10 ani si este the best

| Robertandrei4858 a răspuns:

Alege o solutie speciala de curtat. Incearca sa folosesti laveta de microfibra, este foarte buna.