| Fifylici a întrebat:

Cand stergi pe cineva din lista de prieteni de pe site, in lista ta nu mai apare dar nici celalalt nu te mai are ca prieten? adica se sterge si din lista lui?
Am observat ca un user nu ma mai are in lista si nici eu nu-l mai am iar cand vreau sa dau clik pe trimite o cerere de prietenie imi spune ca deja am trimis o cerere. Deci?

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca stergi pe cineva din lista de prieteni, acel cineva va primi un mail prin care este anuntat ca tu l-ai sters din lista ta de prieteni. In legatura cu situatia enuntata de tine, mai sunt si anomalii in functionarea sitului. Spre ex. eu am primit o cerere de prietenie de la cineva care nu figura in comunitatea TPU.Am vrut sa-i dau respins, nu a mers, am vrut sa-i accept prietenia si robotelul TPU imi spunea ca EU ii cerusem de fapt atunci prietenia aceluia! Asa ca am renuntat sa mai caut rezolvare, numai ca ma deranja ca mereu palpaia ca am o cerere de prietenie noua. Dupa vreo doua saptamani, dupa ce reclamasem si la Raluca situatia, am reusit sa-i dau accept! Asa ca... poti sa te astepti la multe!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Asta înseamnă că trebuie să primești acceptul sau refuzul acelei persoane când va fi dispusă să-ți ofere una din variantele mai sus menționate.
Pa, pa.

| zalisa a răspuns:

Dacă te şterge el din listă, automat este şters şi el din lista ta.
Şi invers,happy
Bze