| Dorinel123 a întrebat:

Cand tin shift+2 apasat imi apare " in loc de @ cum era normal...din limba tastaturii nu este.
stie cineva?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Cineva sau ceva a modificat aranjamentul tastaturii.
Ca s rezolvi problema, trebuie să navighezi în control panel, la regional(nu știu cum), și de la keyboard să modifici aranjamentul tastaturii pe cel qwerty, adică US international.Eroarea asta de regulă apare când se instalează incorect windows-ul pe calculator(adică ca ciobanu cu next, next, finish). Succes

| Dorinel123 explică (pentru DeyCj):

Mersi.
Windows-ul a fost facut de mine insa la inceput nu facea asa dar imi amintesc eu ca am umblat la limba dar nu din taskbar.

2 răspunsuri:
| AndreiUG a răspuns:

Incearca de jos din bara de activitati( in dreapta dupa ceas, data si ce mai ai tu pe acolo) Normal trebuie sa iti apara RO..schimbale intre ele si veze daca se remediaza problema. tongue