| RAY a întrebat:

Cand vad un film se vad pete negre am ecranul glare e ceva normal?

2 răspunsuri:
| 4ndr33y a răspuns:

Nu are importanta daca e anti sau glare. Cred ca alea sunt pete de presiune, straturile de LCD nu mai sunt informe iar lumina (backlitul) se loveste in ele neregulat. Deci nu, nu este normal, apar foarte repede la LCDurile de proasta calitate, pot sa fie si de fabrica.

| RAY explică (pentru 4ndr33y):

Eu am dat 27 de milioane pe el si cand vad un film e de groaza numa negru vad atat am dat lumina mai puternica atunci zici ca toti se uitau la soare aiurea subt dezamagit de Asus o sal returnez plus ca mi s-a blocat de tot de 3, 4 ori il am de 10 zile