| Toader_Mihai_1998 a întrebat:

Am si eu o problema cu un j7 2017. L-am scapat pe ciment si sticla pare sparta, dar touchul propriu zis doar ca ecranul este plin de pete negre afisate random. Asta inseamna ca dsplay-ul e stricat?

Răspuns Câştigător
| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Daca iti functioneaza touchscreen-u inseamna ca este display-u spart. Oricum, la Samsung se inlocuieste touch'u cu tot cu display, nu le gasesti separat.

4 răspunsuri:
| Illuminati2016 a răspuns:

In primul rand telefonul nu se sparge pe ciment, doar daca l-ai scapat pe un sac de ciment intarit, poate ai vrut sa spui beton.si trebuie sa schimbi si sticla si afisajul funda

| Începătorul988 a răspuns (pentru Illuminati2016):

Depinde. Al meu a picat de nemumarate ori pe pietris, pe ciment, pe asfalt, pe fata. De la nivelul urechii, buzunarului, mainii. Chiar azi a picat pe fata, pe beton. Nici-o zgarietura.
Acum cateva saptamani, pe pietris, tot pe fata, cand sa inchid un apel mi-a picat din husa(husa de Samsung originala), pe fata. Nu a avut nimic. Doar niste zgarieturi pe rama, care s-au luat cu un servetel umed.

| Illuminati2016 a răspuns (pentru Începătorul988):

Eu mi-am scapat telefonul Xiaomi Mi Mix pe pietris si toata carcasa are urme pe ea dar telefonul nu are nici o zgarietura (ca norcul), ca este printre cele mai fragile telefoane, daca nu cel mai fragil, inca o cazatura si s-ar putea termina urathappy

| Începătorul988 a răspuns (pentru Illuminati2016):

Eu mi-am scapat telefonul de n'uri pe ciment, pe pietris, etc.
Doar rama s-a zgariat. Acum cateva zile, fugeam si mi-a cazut din buzunar, a topait de cateva ori cu fata de ciment (deja ma gandeam ce telefon sa imi iau) pana cand l-am ridicat si nu avea nici pe dracu.