| Georgiana_Duţu_1999 a întrebat:

Când vreau sa mă conectez pe Instagram îmi arata eroare si dacă vreau sa imi creez alt cont îmi spune cont dezactivat.
Ce pot face?

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa te conectezi si pe alt dispozitiv, calculator sa vezi cum face. https://help.instagram.com/ Incearca sa trimiti un ticket la Instagram daca ai datele de acces si toate cele.

| ziftode a răspuns:

Apps
identifica Instagram
force stop
delete data
delete cache

incearca din nou (cu un cont nou)
tot nu merge, reinstaleaza aplicatia de tot
tot nu merge, sterge aplicatia
adauga alt google account
du-te in google play
selecteaza resp account
reinstaleaza aplicatia
tot nu merge, restat tot telefonul si folosit cu totul alte conturi

PS, dupa primele instructiuni, incearca sa ii tai drepturile respectivei apps (Instagram) la orice, storage, location, mai ales phone, asa iti re-verifica numarul de telefon si se prinde ca esti tu

SAU... intra de pe un calculator si incearca sa ii contactezi, daca nu stii de ce ti-au dezactivat contul happy

| TheXZer0 a răspuns:

Daca folosesti acelasi email la crearea unui nou cont s-ar putea ca cei de la Instagram sa iti fi dezactivat contul din anumite motive... Incearca sa te conectezi de pe alt dispozitiv, iar daca nu merge...e clar!?