| Pasztor_David_1990 a întrebat:

Care ar fi ce mai buna varianta pt un pc de gaming?
Varianta 1
Procesor Amd a10 7850k cu placa video amd radeon r7 270 2 gb gddr5
Sau
Varianta 2
Procesor amd athlon x4 860k cu placa video amd radeon r9 270x 4gb gddr5

Ca ii mai imp pt un pc de gaming un procesor mai bun si o placa mai slaba sau invers o placa mai buna cu un procesor mai slab?

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Dintre acestea doua eu as alege a doua varianta, deoarece GB este mai mare la placa video adica 4GB iar la prima 2GB.

Procesor amd athlon x4 860k cu placa video amd radeon r9 270x 4gb gddr5.

1 răspuns:
| IsJustAnIllusion a răspuns:

Amadoua sunt importante si de asemena amandoua se tin una dupa alta, daca ai un procesor slab, degeaba ai giga placa video caci procesorul nu iti va duce oricum cat poate placa video, cel mai bine este sa gasesti ceva intre, sa fie bun is la pret si ca si compatibilitate una cu cealalta.
Procesorul conteaza mai mult.