| RealKing01 a întrebat:

Care aveti R1700bt Edifier boxe pc, se aud tare si clar?

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Nu am modelul acesta, dar am R2730DB tot de la ei, cu 136W.

Mai mult de 50% nu l-am dat niciodata, si asta cu amarata de placa integrata (ulterior am luat si placa de sunet dedicata, ce are mai multi db, acolo ajunge la 45%).

Si ca sa pot pozitiona undeva sistemul dorit de tine din punct de vedere al puterii, am avut in trecut un Microlab B77, de 48W.
Era suficient pentru o camera de 3. 8x3x2.7

Asa ca si acesta cu 66 W ar trebui sa te multumeasca.
Daca camera unde vrei sa le pui nu e mai mare de 4x3, sunt perfecte.
Nu o sa gasesti nimic mai bun in 650 RON.

Edifier ofera aceeasi calitate a sunetului ca si Microlab, cu diferenta ca sunt mai fiabile
(Microlab au de obicei o rata mare de defectare si/sau retururi.
Mie mi s-au stricat din senin acele B77 dupa 2 ani, la o luna dupa expirarea garantiei).

Calitatea sunetului e la ea acasa, atat cu Microlab cat si la Edifier.

Daca te intereseaza sa faci chefuri, ceva de 110W precum Microlab SOLO7C ar fi mult mai potrivit.
Sunetul e mai puternic decat la astea de 66W, si calitatea audio e la superlativ. Bass-ul e potrivit.

Ideea e sa le gasesti pe undeva pe stoc, si sa mai treci pe la biserica (poate ai noroc sa nu se strice).

https://www.emag.ro/......DX4VG3BBM/

Sau daca nu-ti place sa risti,
ar mai fi Logitech Z607

https://www.emag.ro/......DN77JCBBM/