| oldschoolrom a întrebat:

Care sunt cele mai importante lucruri la niste boxe pentru PC ca sa se auda cat mai clar si tare? Dupa ce caracteristici trebuie sa ma uit? Aveti niste recomandari de boxe mici ca dimensiuni si sa se auda pe cat posibil de tare si bine?

9 răspunsuri:
| Tlbi a răspuns:

Conteaza si placa de sunet pe care o are PC-ul nu doar boxele.
Ca si boxe, iti recomand sa te uiti dupa Logitech.

| catafan a răspuns:

Logitech conteaza marca nu neaparat configuratia la fel ca la laptopuri, pune un HP cu un Lenovo si vezi diferenta

| neutrino a răspuns:

Prin definitie si prin constructie, o boxa mica nu se poate auzi si tare si bine.

| oldschoolrom explică (pentru horia2012):

Eu le am acum pe astea din 2003 http://www.itpromo.ro/boxe-2-0/genius/boxe-20-genius-spk10~76527.html se aud tare dar eu vreau sa imi cumpar altele ca sa sfie mai mici ca dimensiuni. unde se vede cat de tare se aude?

| horia2012 a răspuns (pentru oldschoolrom):

Numai in magazin iti poate face proba. Altfel nu ai cum. Numai pe ce scrie la performante. Dar la boxele tale de 40 de lei, 10W nu cred ca se aud asa de bine.(Tare e una, bine e altceva). Mici si calitate mare nu ai de unde sa iei.Frecventele joase sunt cele care intregesc sunetul. Nu ai un difuzor bun pentru bass, nu vei avea calitate pe care o doresti. Simplu.

| oldschoolrom explică (pentru horia2012):

Daca ai auzit undeva sau poti pe internet sa cauti, sa se auda ca link-ul meu cu boxele Genius(se aud foarte bine, clar si tare).Eu vreau sa se auda cat de cat, nu tare, bine.

| coco4000 a răspuns:

Eu am Samsung micute si sunt chiar bune la maxim bass-ul merge ca uns

| oldschoolrom explică (pentru coco4000):

Si cati W au? Si bani? Un link ceva eventual.