| HyenaV2 a întrebat:

Care credeti ca ar fi cele mai bune componente pentru un gaming pc? Prefer sa aiba gtx si Intel core i7 dar vreau sa ma iasa pana in 4000 lei... adevarata mea dorinta este sa joc battlefiel 3 pe ultra

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

In bugetul tau ai urmatorul sistem: http://bit.ly/Y7fII1
- placa de baza buna
- procesor quad-core Ivy Bridge
- 8GB RAm
- HDD de 1TB
- sursa de calitate
- placa video GTX 670 care va rula BF3 fara probleme
- carcasa incapatoare si aerisita

Nu are rost sa cumperi i7 pentru gaming. Dai ~500 RON in plus dar nu vei simti diferente in jocuri. In FullHD placa video trage greul.

Nelamuriri?!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ai bani ia un gtx 590, un i7 3970k, un monitor de 24 inch ca sa rulezi in full hd, si cam 16 gb de ram. Ti-ar merge battlefield 3 pe ultra, si toate jocurile din 2012 2013 si asa ma departe

| pozeanimate a răspuns:

Cu 4000 lei vei lua un calculator turbat
cel mai bine este sa alegi tu
uite cate sfaturi
i7 are socket 1366
cauti placa pe acest socket
apoi te uiti socket la acea placa si alegi ram, de la 4 gb in sus, se poate si 16 gb sa pui
de bani aia iti ajunge
acum
sursa alege de 600 w
placa video de 3 gb in sus
unitatea care iti place si vei avea unul din cele mai tare calculatoare