| CRC98 a întrebat:

Care Desktop PC este mai bun Pentru Gaming 1 sau 2! si de ce?

http://www.emag.ro/......EY46KBBBM/

SAU

2.http://www.altex.ro/......curi-cadou

FUNDA

3 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Primul.
Nu ai nevoie de I7 pentru jocuri, ajunge I5-ul pe care il are primul calculator, are placa video mai buna(1800 lei placa video a primului PC, 900 lei placa celui de-al doilea), are memorie RAM mai multa.
Mai bine il faci tu pe componente, cred ca iesi mai ieftin.Nu mergi pe I5-3570 mergi pe I5-4670.

| Me2 a răspuns:

1.Pui 1000 de intrebari
2.Eu si colegii mei ne batem gura aiurea sa nu cumperi sisteme gata asamblare, pe tine te doare in basca
3.Nu te mai ajut
O zi buna!

| AleXzpm a răspuns:

ăla de pe eMAG e mai bun, chiar dacă nu e i7 nu contează că nu sunt jocuri care solicită atât de mult procesorul,

un pc pentru gaming are nevoie de ram mult și placă video țapănă, dacă vrei să fie fita și să pornească și în 10 secunde îi trântești un ssd.
zic că e mai bun ăsta de pe eMAG că are placa video mai bună și rami mai mulțti, chiar dacă e puțin mai slab procesorul, nu se vede la jocuri.