| viviana_8446 a întrebat:

Care din procesoarele acestea este mai >bun?
Tip procesor:Intel® CoreTM i3
Model procesor:380M
Tehnologie procesor:32 nm
Frecventa procesor:2530 MHz
Cache:3072
Producator procesor:intel
sau asta
Producator Intel
Familie Core i3
Model 2310M
Frecventa 2100 MHz
Cache L2 3072 KB
Tehnologie 32 nm

4 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

Primul, pentru ca are frecventa mai mare. Restul caracteristicilor par aceleasi.
Succeswinking

| JaJe a răspuns:

Primul bineinteles, deoarece are viteza de procesare mult mai mare decat procesorul numarul 2. (adica 2, 53Ghz in comparatie cu al 2lea fiind de doar 2, 1Ghz)

PS: Modelele astea (380M respectiv 2310M) sunt numai pentru notebook-uri, Atentie! spun asta daca nu cumva vrei un procesor pentru PC si nu pentru Laptop.

Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul procesor imi suna a laptop.Am unul aproape la fel ca primul(procesor) doar ca are 2533 Ghz frecventa la laptopul meu.Dar da, primul este cel mai bun din punct de vedere al capacitatii de procesare.

| viviana_8446 explică:

Am uitai sa spun ca cel de-al doilea procesor este sandy bridge