| ѕlαѕհ a întrebat:

Ce procesor este mai bun dintre:?

Tip procesor Intel® Pentium® Dual Core
Producător procesor Intel
Frecvență procesor 2200 MHz
Model procesor B960
Tehnologie procesor 32 nm
Cache 2MB

si

Tip procesor Intel Core i3
Producator INTEL
Model procesor 2365M
Frecventa procesor (GHz) 1.4
Cache (KB) 3072

6 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Intel Pentium Dual Core.
De ce? Ei bine pentru ca ruleaza la 2.2 Ghz si are 2 nuclee, adica 2 procesoare intr-unul.

| costy20 a răspuns:

Eu zic ca mai bun este i3 pentru ca amandoua procesoarele au 2 nuclee dar i3, i5, i7 au 2 fire de executie la un nucleu.
adica i3 are 4 nuclee intr-un cuvant.
frecventa e cam mica, atata tot

| HardCore7750 a răspuns:

Pai, i3 e mult mai nou decat dual, faza e ca are frecvente diferite, eu zic ca e mai bun i3,

| maryusmono a răspuns:

I3 e mai bun fara indoiala

| StefanTalica a răspuns:

Excelent de bun este Intel core i7 970 dar este foarte scup este 2000 lei m-am interesat pe un site... dar bun si ieftin este Intel pentium dual core

| raresduta a răspuns:

I3