| NeWbiE2111 a întrebat:

Care dintre aceste procesoare este mai bun? Intel celeron(R) Dual cpu de 3.19 si 3.20 si Intel Pentium 4

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca spuneai si denumirea corecta te puteam ajuta. Un dual core are un nucleu fizic si unul virtual. Unele Pentium-uri pot avea si 4 nuclee fizice. Din ce ne-ai spus tu nu putem deduce.

4 răspunsuri:
| YingYang a răspuns:

Intel celeron(R) Dual cpu de 3.20

| YingYang a răspuns:

Intel Pentium 4 e un simplu ( Single Core)
Intel Pentium 4 cu HT e un ( Single core, insa are si unul Virtual)
Si Intel Celeron - D Cpu e un processor cu 2 Nucle! Adica Dual Core!

Ai grija daca cumperi un asemenea processor sa aiba placa ta de baza o optiune de-al debloca, altfel iti va merge ca un single core normal, deci nu dual core.

| NeWbiE2111 explică (pentru YingYang):

Eu am acum Intel celeron pus dar e cam slab, poate trebuie deblocat, stii cum?

| fischer3 a răspuns:

Nu lua Celeron in nici un caz, este puturos.