| Ionutz_2646 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un procesor nou. Dar nu stiu care firma e mai buna.Toti mi-au zis INTEL, INTEL...Am zis OK INTEL. Dar care INTEL? Vreau sa iau unu asa pentru jocuri puternice dar nu am bani de core i7.Care alt procesor de la intel face fata jocurilor puternice? Dau funda pentru cel/cea care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| CybeRAthlete a răspuns:

Un dual core sau quad core daca te tine portofelul, nu stiu la ce preturi mai merg, ai grija sa fie compatibil cu placa de baza - depinde de socket, etc - asta poti intreba la un service IT de unde poti chiar incerca achizitionarea unui procesor - daca au si sh, cu atat mai bine...
bafta