| BlueByMe a întrebat:

Care dintre voi are dulap in camera cu usi glisante?

sunt de calitate? se strica repede? are vreun dezavantaj?

8 răspunsuri:
| EllyFMS a răspuns:

Daca tragi de ele. mai brusc se vor strica. iti spn sigur. ca eu pe ale mele asa le-am sticat.whistling

| pwp a răspuns:

Mai bine ti-ai lua un dulap normal
e mai practic happy

| griiulain a răspuns:

Ai sau vrei sa fci? totul depinde de sistemul de glisare, sistemul de ex.(nu vreau sa fac reclama)*skm 80 -AY* e tutcesc dar e bun calitativ si ca pret.si rezista la 80 de kg(pe usa). dar sunt si altele care dupa ce la montezi pica pe tine, sau si mai de firma dar scumpe. cel recomandat de mine ajunge undeva la 200 ron. pot da mai multe detalii dar nu aici.

| griiulain a răspuns:

AVANTAJ-nu trebuie spatiu cand deschizi usa, sunt bune in spatii inguste si sint silentioase.DEZAVANTAJ -trebuie facut dulapul mai lat cu 50 mm (latimea sinei de culisare)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unul singur.sa nu aiba picioare.fiindca se lasa la mijloc si ies usile din cantul lor sau merg mai greu.sa aiba postament toata marginea de jos. daca are picioare, ii pui tu la mijloc doua picioruse de lemn.sa nu se indoaie placa de la baza, pe mijloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca merg greu pune niste pudra de talc. vor luneca usor.

| Alexxanddraa001230 a răspuns:

Eu am si daca il vei folosi des se vor strica usile. ori vor iesi dupa rotite...mai bine alegi un dulap normal pentru ca e mult mai bun. te pup.