| gaby_6279 a întrebat:

Care e cea mai inalta cladire din lume (in constructii sau finisata)?

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Deşi se află încă în construcţie, cladirea Burj din Dubai (Burj Dubai) este cea mai înalta cladire din lume.
Clădirea urmează să aibă la terminare o înălţime de 818 m împreună cu antena, sau 643, 3 m fără antenă iar numărul de etaje să treacă de 160.

7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Burj-Dubai.

| kh1ss a răspuns:

Cu ce te ajuta? www.google.ro

| anonim a răspuns:

Burj al arab.singurul hotel de 7 stele din lume.

| prettyodd a răspuns:

Se pare ca cea mai inalta cladire din lume este in Dubai si se afla inca in constructii.

Detalii: http://www.realitatea.net/......41747.html

:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti greu sa cauti pe google?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 2013 va fi gata o cladire de 7, 5 km dar nu cred c-ai vrea sa lucuiesti la ultimul etaj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu, cea mai inalta cladire din lume este Taipei 101.
Si mai stiu ca faimoasa Casa a Poporului din "Micul Paris" e a doua cladire din lume privind suprafata si volumul.