| VisualBasicExpert a întrebat:

Care e cel mai bun firewall?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Comodo mi se pare cel mai ok.

| SexySpeed456 a răspuns:

La ora actuala cel mai bun firewall este ZoneAlarm, are antivirus incorporat, si antispy.

Dare daca nu ti se pare destul de bun poti incerca OutPost Firewall, cu antispy incorporat. happy

| nighter a răspuns:

Probabil comodo. Solutiile integrate (firewall+antispam filter+antivirus+etc.) sunt o tampenie.
Dar destul de inutil un firewall in general. Nu utilizatorii obisnuiti sunt tinta atacurilor externe. Un antivirus updatat isi face treaba cel mai bine happy