| nomad14 a întrebat:

Care e diferenta dintre Iphone 3g si Iphone 3gs? Multumesc!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Memoria si viteza cu care intri pe internet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Iphone 3gs are viteza mai mare de internet are mai multe jocuri cu 1 mai mult si are memorie super mare si primesti cartela de memorie cadou daca iti iei husa speciala care costa cam mult am citit pe un site, fundita pliz?

Pa, pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Iphone 3gs are memorie mai mare viteza super mare iar daca il iei primesti cadou cartela de memorie de 2 doar daca iti iei husa speciala care ce este drept costa cam mult am citit pe un site cauta si tu, fundita te rog?

Pa, pa!

| sonjja a răspuns:

Are in plus busola si video...deci nu mare diferenta;-J

| PaPuSh a răspuns:

Pai in primul rand, sunt diferentele capacului spate, unde la iphone 3GS, scrisul este argintiu precum marul, iar la 3G este mai inchis. apoi diferentele vizibile din soft, aplicatia compass (inexistenta la 3G), touch to focus in camera si video recording (inexistente la 3G), afisarea nativa a battery percentage. de asemenea se mai poate conecta la itunes, unde este afisat modelul. diferentele de capacitate, 8 - 16 Gb la 3G, si 16 - 32 Gb (mai nou si 8Gb) la 3Gs. iphone 3Gs este mai greu decat 3G, dar destul de greu sesizabil.