| Laurretta a întrebat:

Care este diferenta dintre Iphone 4 si Iphone 4S?

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Ma ustura ochii cand vad unele raspunsuri.

Ambele au si camera "pe fata" adica pentru apeluri video, cat si camera pe spate.
4s-ul vine cu un procesor dual-core fata de single core-ul de la 4, aceeasi memorie ram (512mb).

Marea diferenta este pe partea de multimedia, unde pe 4s gasim un senzor cmos Sony, deocamdata cea mai buna imagine de pe piata (dintre telefoanele mobile).

Ambele vin cu aceeasi baterie => o autonomie mai scazuta la 4s fata de 4.

In momentul de fata, cu siguranta nu isi merita banii niciunul dintre ele.

6 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Mai stai unpic ca in vara apare 5-u si iar o sa uite lumea de 4 si 4s.

| ionutandrei95 a răspuns:

4 s-ul se misca mai repede are ecran mai clar are cea mai buna camera pentru telefon de pe piata filmeaza full HD imaginea nu tremura poze foarte clare are SIRI(comanda vocala) gps/net/tot super rapid si el arata eleganta iti recomand 4s. este al 2-lea telefon al anului 2011 dupa Samsung galaxy s 2

| oo3 a răspuns:

Pai Iphone 4S este produs mai nou.

| Rǿxana a răspuns:

Iphone`ul 4 este unul nu asa de ''sofisticat'' ca sa zic asa, ci este unu`l destul de simplu fata de Iphone`ul 4Swinking si Iphone`ul 4S este mai de ultima generatie,, cu mai multe aplicatii, si multe alte chestii

| iLuZikK a răspuns:

La iPhone 4 camera este pe spate.dar la iPhone 4s este in fata, in rest nu difera cu absolut nimic ca aspect. 4s are un procesor si un microfon mai bun si are mai multe aplicatii. iPhone 4S este echipat cu un procesor dual-core A5 cu o frecvenţă de 1 GHz ce rulează la 800 MHz. Camera din iPhone 4S merită toţi banii şi poate rivaliza orice cameră de 8 megapixeli din terminalele Android. Ceea ce are in plus iPhone 4S si nu a avut niciodata iPhone 4 este iCloud. Acesta este o noua aplicatie in care se pot stoca toate datele. Acestea sunt cateva din motivele pentru care iPhone 4S este mai bun decat iPhone 4. sper ca te-am ajutat happy

| candela123 a răspuns (pentru iLuZikK):

Niciodata un terminal gsm care are un dualcore A5 de 1Ghz nu ruleaza la 800mhz... ruleaza tot la 1ghz/core. in schimb iphone 4 ruleaza la 800mhz. ai cam amestecat putin continutul intr-un ambalaj. dar este ok! nu o lua ca si o scoatere de ochi. ci doar ca pe o corectare. o zi buna.