| Sylvy13 a întrebat:

Care e diferenta dintre pelicula si digital si care e mai bun?

2 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Mai buna este pelicula

| cornculapte a răspuns:

Pelicula e banda aceea din plastic folosita la camerele video mai vechi. Digitalul e acela pe care il descarci direct in calculator, de pe cardul de memorie al camerei video. Digitalul e mai bun pentru ca e mai sigur, mai rapid, mai usor de utilizat, in timp ce pelicula necesita mult mai multa atentie - se arde la lumina si nu mai e bun de nimic. De asemenea, pelicula trebuie developata pentru a fi vazuta, in timp ce digitalul poate fi descarcat si vizionat imediat dupa filmare.