| droid96 a întrebat:

Care e diferenta dintre un Windows 7 Ultimate, Windows 7 Home Premium si Windows 7 Profesional? Si care e cel mai bun? Am un pc destul de bun.

8 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Windows 7 ultimate si professional sunt pentru retele, pentru institutii, home premum este pentru utilizatorii normali.

| vlad89c a răspuns (pentru al3xander):

Da, dar ori cum ultimate are tot ce are si home premium, doar ca mai are niste chestii in plus, care nu strica cu nimic.

| al3xander a răspuns (pentru vlad89c):

Are servicii de retea pentru bussiness (pentru Active Directory de exemplu). da e drept ca ce-i in plus nu strica insa licenta difera la pret.

| vlad89c a răspuns (pentru al3xander):

Corectwinking

| vlad89c a răspuns:

Windows 7 ultimate e cel mai bun, pentru ca are mai multe facilitati decat celelalte.
Ti-l recomand daca ai un PC cu 2GB ram sau MAI MULT, si peste 1.66 Ghz.

| buffa a răspuns:

Ultimate are mai multe functii, optiuni!

| samynța a răspuns:

Windows ultimate 7.