| VIKZ a întrebat:

Care e diferenta dintre windows phone si android la un smartphone? Care e mai practic si de ce?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Diferentele sunt enorme, nu pot fi descire in 2 randuri. Dar oricum, windows phone e mai bine optimizat, nu este ingreunat de aplicatii ca android. Din enfericire, nu prea gasesti aplicatii. daca vrei telefonul pentru internet, messenger, 2 joculete celebre gen angrubirds e mai ok WP. Daca vrei multe jocuri, muuulte aplicatii, atunci android e alegerea potrivita(desi cu cat is mai multe aplciatii instalate pe android, cu atat merge mai prost)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa zicem doar ca windows ul are alte preocupari majore decat sistemele pentru mobil

| Nymeria a răspuns:

Cu android poti a juca jocuribig grin

| bms0Mario a răspuns:

Salut!
Androidul fiindca e mai popular, ceea ce inseamna ca zilnic apar noi aplicatii, jocuri etc.
O zi frumoasa!

| Dragos_Amadeus_1998 a răspuns:

Android is the best happy meniul il poti schimba are google play un market de unde iti poti lua mult mai multe apk decat la windows phone happy