| BiuL a întrebat:

Care e diferenta intre Android Ice Cream Sandwich si Android Gingerbread?

Răspuns Câştigător
| supermdmario a răspuns:

Gingerbread este al treilea sistem operativ de la google, iar ICS este ultimul, adica al 4-lea.ICS vine cu anumite imbunatatiri fata de gingerbread,insa,daca nu ai telefonul root-at,nu vei simti prea multe diferente, cu exceptia graficii, care este substantial schimbata si, cred ca este si putin mai iute, depinde si de procesorul telefonului pe care ruleaza.parerea mea, este ca, ca sa beneficiezi de tot ceea ce-ti poate oferi un smartphone cu andriod ICS, trebuie neaparat sa rootezi telefonul.Eu am un xperia x8 si rulez un cyanogenmod 9, adica un ICS 4.0.4,pe un firmware(kernel) nNa 11.si se misca aproape perfect, cu exceptia ca, consuma bateria mai repede. daca vrei mai multe detalii, scrie un mesaj si-ti voi raspunde.

Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns: