| SDavidS a întrebat:

Care e mai bun? Apple iPhone 5, Samsung Galaxy S3 sau Nokia Lumia 920?

17 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

3 telefoane, 3 sisteme de operare diferite. Acolo sta diferenta. Depinde cu ce sistem de operare te intelegi mai bine. As merge pe S3, dar nici pe Lumia 920 nu l-as scoate din calcul. Iphone-ul 5 nu e nici macar o optiune valabila. Daca ai rabdare asteapta urmatorul Galaxy Nexus.

| eucumine010 a răspuns:

Este primul telefon care primeste update la sistemul de operare(Android). Sunt facute de Samsung in parteneriat cu Google. Iti dau un exemplu eu am Galaxy Nexus ultimul model ce este pe piata, a iesit in 2011 octombrie. Eu am deja facut update-ul oficial la Jelly Bean 4.1.1 pe cand Samsung S3 telefon iesit pe piata de putin timp, nu il are si inca nu se stie o data fixa cand il va primi(inca ruleaza IceCreamSandwici 4.0.4). Alt exemplu, Nexus S model din 2010 Decembrie, a primit update la Jelly Bean 4.1.1 happy
Sunt n telefoane din 2011 ce nu vor vedea update-ul oficial niciodata pe cand seria Nexus o va primi mereu, bineinteles daca telefonul e si suficient de capabil pentru a sustine sistemul de operare. Tragi tu concluziile.

| XatomisX a răspuns:

S3 este mai mare ecran hd si are procesor quad core restul au dual corewinking si mai are si gorilla display 2

| 000MadMAX000 a răspuns:

Chiar daca sunt un mare fan Apple din punct de vedere a performantei cred ca S3 e mai bun.Are o tehnologie noua si superioara fata de celelalte telefoane...chiar daca Lumia detine noua tehnologie de incarcare wireless tot Galaxy S3 ramane mai bun.Sunt mare fan Apple si chiar imi place noul iPhone dar dupa parerea mea se putea si mai bine.

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

S3 sau Nokia Lumia. Eu cel putin as lua Lumia. Iphone e la fel ca 4 doar ca e mai lung laughing)

| 0PopaPorno a răspuns:

S3 the best.

| adriang95 a răspuns:

HTC One X...

| FReAkAzO1d a răspuns:

Nu prea ai cum sa faci o clasificare.
Vrei calitate(firma)ia-ti Iphone(desi nu ai cum sa il iei ca nu a aparut in Romania.
Vrei aplicatii si alte chestii mai pentru "tineri" ia-ti S3.Cat despre Lumia...sincer sa fiu nu am o parere prea buna.Ca firma Nokia, e buna, dar daca vrei pentru aplicatii si alte chestii dastea...nu ti-l recomand.

| FReAkAzO1d a răspuns:

Deci din cate se zice iPhone 5 e cu mult peste Samsung S3 din toate pct de vedere

| danteewerr a răspuns:

Nici unul nu este bun! laughing Cel mai bun telefon este acela care costă un milion jumate, care te ține bateria două săptămîni.

| Aleeexutza a răspuns:

Nokia lumia 920 smug

| Dabega a răspuns:

Eu ti-as recomanda Iphone 5 deoarece are procesor mai bun are camera mai buna ca celelte, ai retea wi-fi peste tot unde esti si are un sistem de operare complex fata de celelalte 2 telefonae.In concluzie ti-as recomanda Iphone 5 eu lucrez la astfel de telefoane si aste e impresia mea sper ca ti-am fost de folostongue Papa ma gasesti la adidabegadaniel199 daca mai ai nev de cvtongue

| SLilovehim a răspuns:

Parerea mea este ca Samsung Galaxy s3 este mai bun decat celalalte 2

| ąηÐr3y a răspuns:

Depinde :
Daca vrei aplicatii si alte jocuri iti recomand S3
Daca vrei un telefon serios cu putine aplicatii iti recomand lumia 921
Iphone iese din calcul pentru ca iphone 5 e la fel ca iphone 4.
Sper ca te.am ajutat!

| Skridd a răspuns:

Salutare SDavidS.
1)Daca iti iei IPhone nu poti sa trimiti prin blootuth [sau cum se scrie] decat daca trimiti la al IPhone.[deci nu poti trimite la alt tip de telefon]
2)Lumina 920 nu iese din calcul
3)S3 e foarte bun
Concluzie: S3 e cel mai bun

| ComanGeorge a răspuns:

Pai sunt 3 telefoane cu totul diferite, depinde de unghiul in care te indrepti Software - Samsung galaxy s3 quad core 1.4 ghz
camera -NOkia Lumia 920
performante online Samsung galaxy s3 e la mare diferenta de iphone 5, s3-ul fiin mai bun, procesorul este un exynos, procesor propriu de la Samsung, dual core-u de la iphone nici nu se compara, avand in evidenta ca Apple cumpara procesoare de la Samsung dintre cele 3, s3-ul este potrivit mai pentru tot, calitatea audio in timpul convorbirii este super ok, se aude mult mai tare ca la iphone 5 si ca la Nokia...
dar daca toti te intinzi la iphone 5 care e vreo 30 eu iti recomand, cel mai bun smartphone de pe piata la momentul actual, Samsng Galaxy Note 2, eu il am si sincer nu-mi doresc niciun model dintre acelea 3, e doar 2550 lei si e mai bun ca toate la orice capitol recomandat pentru un cunoscator si cineva care foloseste telefonul zilnic